DOŁĄCZ DO MARATONU PISANIA LISTÓW Maraton Pisania Listów Napisz List. Zmień Życie.

DLACZEGO WARTO ZORGANIZOWAĆ MARATON PISANIA LISTÓW?

Pomagasz tym, którzy są niesłusznie więzieni, nękani i których prawa człowieka są łamane. To działa: dzięki zaangażowaniu milionów ludzi takich jak Ty już w trakcie maratonu otrzymujemy dobre wiadomości: więźniowie sumienia są zwalniani, niesłusznie skazani doczekują się sprawiedliwości, złe prawo jest zmieniane.

Jesteś uczniem lub uczennicą? Studiujesz?

Maraton Pisania Listów uczy organizacji czasu, planowania, promocji, pozyskiwania funduszy, współpracy w zespole – jednym słowem, prowadzenia projektów. To umiejętności niezwykle przydatne niemal w każdej dziedzinie: od prywatnych przedsięwzięć, po środowisko zawodowe.

Otrzymasz od nas wskazówki, materiały i narzędzia, które przeprowadzą Cię przez ten proces i dzięki którym wzmocnisz swoje kompetencje. Tutaj podpowiadamy, jakich narzędzi użyć, a po zarejestrowaniu Twojego maratonu na swoim profilu znajdziesz także “Podręcznik Organizatorów_ek”, który etap po etapie przeprowadzi Cię przez organizację Maratonu.

Jesteś nauczycielem?

Maraton uczy wrażliwości, a także brania spraw w swoje ręce, ale nie tylko. To okazja do rozmowy na temat praw człowieka, a także problemów i wyzwań, z którymi ludzkość mierzy się globalnie: migracji, niszczenia środowiska, nierówności i innych.

Organizując akcję, możesz także zrealizować program nauczania: nie tylko z WOS-u, jęz. polskiego czy historii, ale także chociażby z języków obcych, geografii, filozofii, przyrody.

Pomożemy Ci: otrzymasz od nas scenariusze lekcji, materiały edukacyjne, a także wskazówki organizacyjne, przydatne narzędzia do prowadzenia projektów czy materiały promocyjne. Wystarczy zarejestrować swój Maraton – na swoim profilu znajdziesz Podręcznik Organizatorów-ek, karty bohaterów, plakaty, ulotki, filmiki i inne przydatne w organizacji akcji rzeczy.

Jak się za to zabrać?

To proste!

W telegraficznym skrócie:

  • zarejestruj się
  • stwórz zespół, który razem z Tobą zorganizuje Maraton Pisania Listów - to nie jest niezbędne, ale będzie Ci znacznie łatwiej zająć się wszystkimi kwestiami organizacyjnymi
  • zdecydujcie, czy zorganizujecie maraton online czy stacjonarnie
  • wybierzcie miejsca, gdzie będziecie pisać listy oraz – opcjonalnie - zaplanujcie atrakcje w trakcie wydarzenia   
  • skompletujcie materiały maratonowe: znajdziecie je w sekcji “Materiały” po zalogowaniu/zarejestrowaniu się na stronie
  • jeśli chcecie, nawiążcie kontakty z partnerami w swojej społeczności lub gośćmi, których możecie włączyć w organizację MPL 
  • pamiętajcie o promocji wydarzenia

Więcej o tym, jak zorganizować maraton: np. jak można zebrać fundusze na znaczki, jak dobrze rozplanować działania, jak rozpromować wydarzenie, jak pisać do mediów czy z prośbą o partnerstwa znajdziesz w Podręczniku Organizatora – znajdziesz go w sekcji “Materiały” po zalogowaniu. W podręczniku znajdziesz tez pomysły na Maraton i dobre praktyki.

Zajrzyj do sekcji “Pytania i odpowiedzi”, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania o Maraton.

MAMY JUŻ 0 WYDARZEŃ!

ZORGANIZUJ MARATON

Amnesty International
Pl. Lelewela 8
01-624 Warszawa
www.amnesty.org.pl
Kontakt: maraton@amnesty.org.pl  (skrzynka czynna od października do stycznia)
tel: 695 619 193 (telefon czynny od października do stycznia)

This website uses browser cookies to improve comfort and remember from which source you did come here. Find out more...
Thanks for information!