DOŁĄCZ DO MARATONU PISANIA LISTÓW Maraton Pisania Listów Napisz List. Zmień Życie.

JAK INDYWIDUALNIE NAPISAĆ LISTY?

Chcesz wziąć udział w Maratonie Pisania Listów, ale nie masz możliwości zorganizować dużego wydarzenia? Nic straconego! Masz możliwość indywidualnej akcji, w której weźmiesz udział tylko Ty i Twoi bliscy.

Jak zacząć?

1. Zaplanuj czas, który poświęcisz na napisanie listów

W tym roku Maraton Pisania Listów odbywa się pomiędzy 27 listopada a 10 grudnia, ale materiały udostępniamy już wcześniej. Przemyśl, kiedy będziesz mieć czas na zapoznanie się z historiami bohaterów_bohaterek i napisanie listów.

2. Zarejestruj się, przejrzyj i skompletuj materiały maratonowe

Po zarejestrowaniu pobierzesz lub zamówisz materiały: karty, na których opisujemy historie bohaterów_bohaterek, wzory listów, z których możesz skorzystać, a także ulotki. Jeśli planujesz zaprosić kilka osób, warto mieć materiały pod ręką, by móc podzielić się historiami bohaterów z najbliższymi. 

Rejestracja i materiały są całkowicie bezpłatne: zawsze możesz je pobrać, zaś zamówienia na wersje drukowane obsługujemy w kolejności zgłoszeń, do wyczerpania zapasów.

ZAREJESTRUJ SIĘ

3. Jak zaadresować list? Co napisać?

Na karcie każdego z bohaterów_bohaterek znajdziesz dane adresatów. Karty znajdziesz na stronie internetowej Maratonu, a także po zalogowaniu na swoim profilu w zakładce Materiały. Listy wysyłaj bezpośrednio na te adresy. UWAGA! Nie przysyłaj listów do biura Amnesty International. 

Co pisać? W materiałach maratonowych znajdziesz wzory listów do decydentów: możesz je śmiało wykorzystać lub na ich podstawie stworzyć własny tekst. Znajdziesz tam też adresy. Pamiętaj o regułach korespondencji formalnej, nawet jeśli jesteś oburzony tym, co się stało.  

Możesz też napisać coś od serca i wysłać to jako wiadomość solidarnościową – gdzie kierować takie wiadomości znajdziesz na każdej karcie postaci, na samym końcu. 

Pamiętaj o zebraniu środków na wysyłkę listów – wyślij je bezpośrednio na adresy podane w kartach bohaterów_bohaterek. Amnesty International nie pośredniczy w wysyłce listów. Lepszy efekt osiągniemy, jeśli listy napływać będą do władz na bieżąco z całego świata od pojedynczych ludzi czy instytucji. Zastanów się nad zorganizowaniem zbiórki przed wydarzeniem.

4. Zaraportuj nam, ile listów udało się napisać

Daj nam znać, ile listów wysłałeś_wysłałaś! Zrobisz to w sekcji Wyniki na swoim profilu. 

Do dzieła!

PISZ LISTY INDYWIDUALNIE

       

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W MARATONIE PISANIA LISTÓW?

  • Pomożesz tym, którzy są niesłusznie więzieni, nękani i których prawa człowieka są łamane. To działadzięki zaangażowaniu milionów ludzi takich jak Ty już w trakcie Maratonu otrzymujemy dobre wiadomości: więźniowie sumienia są zwalniani i rodziny znów mogą być razem, prześladowani doczekują się sprawiedliwości, złe prawo jest zmieniane. 
  • Spędzisz przyjemnie czas, równocześnie robiąc coś pożytecznego dla innych.
  • To dobra okazja, żeby poruszyć z Twoimi dziećmi i innymi bliskimi temat ważnych problemów społecznych, których nie da się uniknąć w zglobalizowanym świecie. Pisanie listów w sprawie osób, których prawa są łamane, uczy zainteresowania światem.

      

MASZ DODATKOWE PYTANIA?

Przejrzyj sekcję Pytania i odpowiedzi, w której odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania!

Nie znalazłeś_aś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami: mail i telefon znajdziesz na dole strony. 

    

JAK JESZCZE MOŻESZ SIĘ WŁĄCZYĆ?

     

Amnesty International
Sapieżyńska 10a
00-215 Warszawa
www.amnesty.org.pl
Kontakt: maraton@amnesty.org.pl (skrzynka aktywna od września do końca stycznia, w innych okresach dezaktywowana)

Ta strona wykorzystuje pliki cookie przeglądarki w celu poprawy komfortu i zapamiętania, z jakiego źródła tu trafiłeś. Dowiedz się więcej...
Akceptuję