DOŁĄCZ DO MARATONU PISANIA LISTÓW Maraton Pisania Listów Napisz List. Zmień Życie.

DOŁĄCZ DO NAS 29 XI - 12 XII 2021

Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. Piszemy już od 20 lat, a pierwszy Maraton został zorganizowany w 2001 r. dzięki inicjatywie grupy lokalnej Amnesty z Warszawy.

W szczególnej sytuacji pandemii podpowiemy, jak uczestniczyć w Maratonie tak, by zadbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo.

Zorganizowano 1 miejsc!

Napisaliśmy już 0 listów!

PODPISZ PETYCJĘ


Jesteś tu, bo chcesz pomóc zmienić czyjeś życie na lepsze. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

Zorganizuj Maraton Pisania Listów: offline lub online! Pomożemy Ci – dostaniesz od nas wskazówki organizacyjne i materiały. Podpowiemy, jak działać w warunkach pandemii.

Dlaczego warto zorganizować Maraton? DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Masz już konto? ZALOGUJ SIĘ

Petycje online: każdy głos jest ważny! Wasze podpisy po zakończeniu Maratonu przekażemy decydentom oraz bliskim naszych bohaterów i bohaterek. PODPISZ PETYCJĘ!     

W 2021 napisaliśmy już 0 listów

Pomóż nam wysłać wszystkie listy! Co roku podczas Maratonu wysyłamy z Polski kilkaset tysięcy listów, aby pomóc osobom, których prawa zostały złamane.   

KUP ZNACZEK

Dowiedz się więcej. Przeczytaj pytania i odpowiedzi o Maratonie Pisania Listów

Chcesz wiedzieć więcej o Maratonie? Kliknij na najczęstsze pytania i odpowiedzi.

Więcej materiałów, informacji jak zorganizować Maraton, po zalogowanu się.

Zobacz też jakie przydatne aplikacje/programy możesz użyć, by zorganizować Maraton


Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego człowieka. Każdy może zorganizować Maraton: skrzyknąć przyjaciół, zachęcić nieznajomych i wspólnie pisać listy!

Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie otrzymujemy wiele dobrych wiadomości – ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane. Więcej o tym, co udało się zrobić, na stronie Dobrych Wiadomości.

ZOBACZ DLA KOGO PISZEMY LISTY W TYM ROKU I PODPISZ PETYCJĘ:"Dziękuję aktywistom Amnesty za wielkie wsparcie... jesteście moimi bohaterami!"

Moses Akatugba, Nigeria

Niesłusznie skazany na karę śmierci. Uratowany dzięki Waszym listom.

ZACZĘŁO SIĘ W POLSCE

Po raz pierwszy Maraton został zorganizowany w Polsce w 2001 r. Na pomysł akcji wpadli aktywiści i aktywistki warszawskiej grupy lokalnej Amnesty. 

W następnych latach akcja rozpowszechniała się na inne kraje. W 2019 r. setki tysięcy ludzi podjęły ponad 6,6 mln akcji w ponad 200 krajach i terytoriach na całym świecie. W Polsce napisaliśmy 370 669 listów w prawie 800 miejscach w całym kraju. W tym roku wierzymy, że Maraton znowu odniesie sukces.

KUP ZNACZEK

Amnesty International
Pl. Lelewela 8
01-624 Warszawa
www.amnesty.org.pl
Kontakt: maraton@amnesty.org.pl  (skrzynka czynna od października do stycznia)
tel: 695 619 193 (telefon czynny od października do stycznia)

This website uses browser cookies to improve comfort and remember from which source you did come here. Find out more...
Thanks for information!