×

Ciham Ali – ERYTREA

  Erytrea

Ciham Ali urodziła się w Los Angeles i wychowała w Erytrei. Pragnęła zostać projektantką mody. W wieku 15 lat jej marzenia legły w gruzach, gdy została aresztowana podczas próby ucieczki z Erytrei. Od tamtej pory słuch o niej zaginął. Wydaje się, że władze porwały ją w odwecie za podejrzewany udział jej ojca w próbie zamachu stanu na rząd. Minęło 9 lat i wciąż nikt nie wie, gdzie Ciham jest przetrzymywana. Tymczasem rząd USA milczy w sprawie losu swojej obywatelki.

Czego się domagamy

 • Wezwij USA, by podjęły działania w sprawie z Ciham
Którą petycję chcesz podpisać?

Gdzie wysyłać listy w tej sprawie?

 • US Secretary of State Sekretarz Stanu USA
  Dear Secretary of State (Szanowny Panie Sekretarzu Stanu)
  US Secretary of State
  2201 C Street NW
  Washington, DC 20520
  U.S.A

Ciham Al - Pojmana w wieku 15 lat, od tamtej pory zaginiona

Ciham Ali urodziła się w Los Angeles i wychowała w Erytrei. Miała wielkie marzenia. Była fanką Lady Gagi i Green Day, chciała zostać projektantką mody. Gdy miała 15 lat, jej nadzieje legły w gruzach.

8 grudnia 2012 roku Ciham została aresztowana na granicy z Sudanem podczas próby ucieczki z Erytrei. Jej ojciec, Ali Abdu, minister informacji za czasów prezydenta Isaiasa Afwerkiego, udał się na emigrację w momencie, gdy wojsko podjęło próbę dokonania zamachu stanu przeciwko rządowi. Krążyła pogłoska, że Ali Abdu poparł zamach stanu, a Ciham mogła zostać aresztowana w odwecie.

Po 9 latach nikt – nawet jej rodzina – nie wie, gdzie Ciham jest przetrzymywana. Nie postawiono jej żadnych zarzutów, ani nie wytoczono procesu. Tak, jakby zniknęła. Erytrea znana jest z tego, że ludzie więzieni są tam w podziemnych kontenerach, gdzie cierpią z powodu ekstremalnego gorąca lub zimna. Istnieją doniesienia, że wielu ludzi umiera z powodu tortur, głodu, infekcji i innego przerażającego traktowania w tych więzieniach. Podczas gdy inne dzieci w wieku Ciham mogły już wyjechać na studia, ta przeżywa nieznany nikomu horror.

Mimo tego, że Ciham jest obywatelką Stanów Zjednoczonych, amerykański rząd nie podejmuje żadnych działań w jej sprawie. Jak do tej pory, chociaż rząd USA może wpłynąć na Erytreę, milczy na temat losu Ciham.

Niech USA przemówi w imieniu Ciham.